Четвер, 21 Лютий, 2019 - 13:29

Поділитися

12 Лип 2018

Позивний «Турист»: шлях рівненського вчителя у ряди Нацгвардії

У цивільному житті цей впевнений у собі чоловік вчителює вже 12 років, підкорив не одну гірську вершину і любить подорожувати Україною . Його туристичний рюкзак завжди укомплектований усім необхідним. Але у 2014 році зібраний для подорожей рюкзак знадобився аби вирушити на захист України.

 

Для «Туриста» війна почалась не з анексії Криму, а з першого загиблого на Майдані. Коли ж росіяни вже вдерлись на українську територію почав думати, як себе задіяти. На той час варіантів не було багато: військкомати не працювали належним чином, а йти в недержавні структури не хотілось. Тоді його товариш, який наразі є офіцером в 1-му батальйоні оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, зателефонував та сказав: «Якщо хочеш брати участь у захисті України – йди до нас». Тоді здійснювався набір до Національної гвардії України, в тому числі і до 1-го резервного батальйону, який зараз іменують батальйоном генерала Кульчицького. До батальйону прийшло багато товаришів «Туриста».

 

Нинішній вчитель розповідає, що готували їх дуже інтенсивно і у короткі строки, підготовкою займався сам Сергій Кульчицький. 5 квітня перед майбутнім президентом України Петром Порошенком та генерал-майором Сергієм Кульчицьким колишній вчитель та його побратими склали присягу на вірність Українському народові.

 

Як згадує «Турист», бойовий досвід генерал передавав дуже швидко. Вже за два з половиною тижні військові направились у зону АТО. Спочатку були на блокпостах між Донецькою та Луганською областями, але хотілось бути ближчими до фронту. Через короткий проміжок часу направились до Слов’янська, який був підконтрольний ворожим військам. Там були перші бойові зіткнення, перші втрати.

 

У розмові «Турист» з особливою ніжністю згадує про те, як їх у бій вів  наставник, Сергій Кульчицький. Каже, що завжди йшов попереду і це надавало великої впевненості. Тоді вдалось звільнити кілька блокпостів, українські війська зайняли позиції.

 

Потім була загибель генерала. Розгубленість та велика скорбота. Теперішній військовий розповідає, що спочатку всі не вірили новині, були впевнені, що генерала у вертольоті не було. Але страшна новина підтвердилась. З новою силою бійці батальйону почали відвойовувати Україну, адже тепер ворог забрав у них і найближчого наставника і командира.

 

Ротація за ротацією, минуло два з половиною роки служби у Нацгвардії. Зараз «Турист» продовжує вчителювати але готовий, при потребі, знову вирушити на схід.

 

Поки діти відпочивають на літніх канікулах, їхній вчитель прибув на збори резервістів у 2 Галицьку бригаду Західного оперативно-териоріального об’єднання Національної гвардії України. Розповідає, що у 2014 році готували бійців швидко але, на жаль, не було таких інструкторів як зараз. Пригадує, як замість турнікетів нарізали гумові шини, тим рятувались при кровотечах. Зараз у кожного резервіста, як і військового в зоні бойових дій, індивідуальні турнікети та аптечки.

 

«З часом все забувається і я відчуваю, що деякі речі вже не пам’ятаю чи не так уміло роблю, - зізнається резервіст, - тому я вважаю необхідним ось так збиратись і шліфувати свої вміння. Це мої не останні збори, мій обов’язок бути готовим завжди. Усім своїм побратимам, які теж приїхали на збори, кажу, що війна не скінчилась і не можна спокійно жити, адже ворог близько».

 

Офіцер групи інформації і комунікації

Молодший лейтенант Аліна Новікова